Zaproszenie na 23. Ogólnopolski Zlot Druha Szarego’2016

Druhny i druhowie!

Harcerki, harcerze i drużynowi drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych!

Poniżej zamieszczam treść zaproszenia na Zlot Druha Szarego w Łomży.

Corocznie uczestniczę w Zlocie Druha Szarego, jako Naczelnik PH 158 "Ósemka" Szczekociny, dlatego mogę pomóc w zgłoszeniu i dojeździe do Łomży.

Przypominam, że każdy wyjazd członków drużyny na inne imprezy harcerskie wymaga zgłoszenia w Komendzie Hufca, w formie tzw. "karty biwaku" celem uzyskania zgody na wyjazd.

Poza tym przy zgłaszaniu się do Łomży proszę o informację na mojego maila.

Czuwaj!

hm. Roman Kaczmarek

Z-ca Komendanta Hufca

Oto treść zaproszenia:

"Od 11 do 13 marca 2016 w Łomży/Drozdowie odbędzie się XXIII Ogólnopolski Zlot Druha Szarego – Twórcy pierwowzoru Krzyża Harcerskiego. Imprezie towarzyszyć będzie posiedzenie Naczelnictwa PH GK ZHP oraz Warsztaty Naczelników Poczt Harcerskich ZHP według odrębnego scenariusza.

Organizatorem Zlotu jest Hufiec ZHP w Łomży, Naczelnictwo Poczt Harcerskich Głównej Kwatery ZHP przy pomocy zaprzyjaźnionych instruktorów. Patronat nad organizacją tegorocznego Zlotu przyjęło tradycyjnie Diecezjalne Duszpasterstwo Harcerek i Harcerzy w Łomży i bardzo wiele firm i instytucji łomżyńskich.

Zlot ten tradycyjnie organizowany jest:

• dla uczczenia urodzin ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego HR, vel dh. Szarego, vel x. Jana Zawady;
• w celu poznawania przepięknych zakątków na północno-wschodniej rubieży Mazowsza – Ziemi Łomżyńskiej;
• integracji wszystkich polskich środowisk harcerskich;

• kontynuowania pięknych i bogatych tradycji Harcerstwa Łomżyńskiego;

• propagowanie turystyki kwalifikowanej.

Zakwaterowanie w warunkach wysoce turystycznych (materac, a dla seniorów ZHP koc i kanadyjka) odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Adama Mickiewicza 6 w Łomży. Uczestników corocznie czeka spotkanie w gronie niezawodnych przyjaciół, szereg atrakcji, niezapomnianych przygód i współzawodnictwo drużyn/ patroli minimum 5-osobowych, z którymi przybywa pełnoletni instruktor.

Swoje oczekiwania, propozycje i zgłoszenie udziału proszę przekazać nadając maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie najpóźniej do końca stycznia 2016 roku
Ilość miejsc ograniczona!

Dojazd do Łomży i powrót jest bardzo dogodny ze wszystkich stron Polski; z Dworzec PKS Warszawa Wschodnia – co około 1godzinę odjeżdża autobus w naszym kierunku. (Uwaga: niektóre autobusy rozpoczynają trasę na Dworcu PKS Warszawa Zachodnia i na Wschodniej nie ma już miejsc).

Więcej materiałów i szczegółowych informacji po nadesłaniu zgłoszenia.

Drużyny, które zgłoszą udział do końca stycznia i wpłacą wpisowe na podane po zgłoszeniu konto do 10 lutego 2016 r. skorzystają z promocji – wpisowe na Zlot od lat wynosi wtedy 20 zł od osoby. W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają: wrzątek na herbatę, ciepły posiłek w sobotę (nie gwarantujemy misek i łyżek), pamiątkowy znaczek, dyplom uczestnictwa dla zastępu/drużyny, drobne nagrody/ upominki i wydawnictwa PH itp.

Dlaczego tak wcześnie? – istnieje szereg spraw organizacyjnych; zamawiamy plakietki dla uczestników – a to trwa!!!

Dlaczego oczekujemy przedpłat? – musimy z czegoś dokonać zakupów itp.…
Po tym terminie wpisowe wyniesie po 30 zł od osoby, o ile będą wolne miejsca!... bez gwarancji większości profitów.

Nie będą przyjmowane drużyny / patrole niezgłoszone…

Druhno! Druhu!

Nosisz krzyż Jego autorstwa – to zobowiązuje.

Już dziś zaplanujcie sobie wolne, termin ujmijcie do planu pracy drużyny, szczepu lub hufca. Wspólnie zastanówcie się nad tym, co chcielibyście wprowadzić do programu, jaki wykonać znaczek lub plakietkę zlotową, kogo jeszcze zaprosić do udziału i współpracy...

Corocznie podczas Zlotu trwają różne konkursy, w tym: plastyczny na wydawnictwa zlotowe oraz ze znajomości historii Łomży i Harcerstwa Łomżyńskiego, przepisów prawa o ruchu drogowym, ppoż., itp., – warto przygotować się. Ktoś przecież musi zdobyć puchary!!!

Pomysłodawca Zlotów
hm. Henryk F. Karwowski HR"

Tutaj możesz pobrać wersję PDF zaproszenia.