9-11.12.2016 = BŚP Wiedeń

 

 

Druhny i druhowie!

W dniach 9-11.12.2016 55-osobowa grupa zuchów, harcerzy, instruktorów i członków świetlic podwórkowych z Hufca ZHP Szczekocińsko-Włoszczowskiego oraz przyjaciół Hufca przebywała w Wiedniu.

Głównym celem było odebranie przez naszą delegację Betlejemskiego Światła Pokoju od skautów austriackich podczas nabożeństwa w Syryjskim Ortodoksyjnym Kościele "Mor Ephren" w dniu 10.12.2016 r.

Oprócz podstawowego celu realizowaliśmy szybkie zwiedzanie Wiednia. Rozpoczęliśmy podróż wczesnym rankiem (niektórzy mówili późną nocą, było jeszcze ciemno). Najpierw zbieranie uczestników: Włoszczowa, Ludwinów, Bebelno, Radków, Moskorzew i Miechów, a potem przez Cieszyn do Czech i dalej Przez Brno, Ołomuniec do Wiednia. Po zakwaterowaniu w Hostelu ruszyliśmy na wieczorne zwiedzanie Wiednia.

W drugim dniu przed południem dalsze zwiedzanie Wiednia, a po południu nabożeństwo przekazania BŚP, wieczorem czas wolny.

Rano trzeciego dnia zwiedzanie wiedeńskiego Muzeum Techniki i zespołu pałacowego Schönbrunn. Po godzinie 12.00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Późnym wieczorem wróciliśmy na miejsca zbiórki wyjazdowej, a potem do domów.

Oto krótki fotoreportaż:

   

     

 

 

 

 

 

 

    

 

 

  

   

   

 

 

 

Zdjęcia:

hm. Roman Kaczmarek, phm. Justyna Mlęda,

www.pfadfinder.at 

https://www.flickr.com/photos/friedenslicht