ZLot Kadry Wędrowniczej-informacja z Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Czuwaj!

Pragnę poinformować, że w dniach 26 – 28 maja 2017 roku odbędzie się ogólnopolski Zlot Kadry Wędrowniczej „OPEN YOUR MIND” w Starej Dąbrowie (woj. Mazowieckie). Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Wędrowniczy przy Wydziale Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP. 

Szczególnie chcielibyśmy zaprosić kadrę wędrowniczą na ,,Zlot obecnych i przyszłych członków kapituł stopni wędrowniczych”. Kapituły stanowią ważny element w hufcu. Wspomagają oraz motywują wędrowników w ich rozwoju osobistym. Celem podzlotu jest pokazanie członkom kapituł jak efektowanie działać by próby na stopnie miały jak najwyższą jakość.

Drugi podzlot, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę, to ,,Zlot akademików oraz studentów, którzy chcą poznać harcerstwo akademickie”. Wielu wędrowników po zakończeniu edukacji w szkole średniej wybiera się na studia do innego miasta, co często ogranicza ich kontakt z lokalnym harcerstwem. Akademicy dają niesamowitą energię, która motywuje do dalszego działania, a w dodatku bycie członkiem  kręgu akademickiego rozwija danego wędrownika w sferze indywidualnej. Zlot jest świetnym miejscem, by przekonać się jak być aktywnym harcerzem na studiach i przekonać się czym różnią się kręgi akademickie od innych jednostek.

W związku z tym chciałabym prosić o przekazanie informacji na temat zlotu w Państwa hufcu.

W załączniku przesyłam ulotkę z informacjami o zlocie (spis wszystkich bloków tematycznych).

Wszystkie informacje znajdują się na stronie: https://zlotkadrywedrowniczej.wordpress.com/

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/809168519239135/

Z poważaniem,

Justyna Gromek

Szef promocji zlotu „OPEN YOUR MIND’’