Ważne! Obóz w Międzywodziu - spędzić czas miło i bezpiecznie

Wyjazd na sierpniowy turnus dnia 12 sierpnia 2017 r. (sobota) Dworzec PKP Włoszczowa Północ

zbiórka uczestników godz. 7:15,

odjazd pociągu godz. 7:51,

 

Kilka praktycznych rad dla uczestników obozu i ich rodziców/prawnych opiekunów:

1. Na zbiórce wyjazdowej pojawcie się punktualnie, wyjazd musi nastąpić o założonej godzinie (kierowca autokaru ma określone godziny pracy, pociąg nie poczeka). Na zbiórce musimy sprawdzić wszystkie ważne dane uczestnika.

2. Niezależnie czy jedziemy autokarem czy pociągiem uczniowie i studenci muszą posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką ważną na dany rok. Na legitymacji szkolnej (na odwrocie) musi być pieczątka z ważnością do 30 września 2017 r. Jeżeli na druku legitymacji nie ma wpisanego pesel'a, to należy zapewnić wpisanie jego przez szkołę (jak na obrazku). Brak ważnej legitymacji szkolnej utrudni ewentualne udzielenie pomocy lekarskiej lub spowoduje mandat za przejazd pociągiem (organizatorzy kosztem mandatu mogą obciążyć rodziców).

3. Harcerze wyjeżdżający na obóz muszą posiadać mundur harcerski. Wszyscy odpowiednią ilość ubrań i bielizny na 12 dniowy pobyt na obozie w różnych warunkach pogodowych (pranie w prace wirnikowej tylko sporadycznie jeśli uczestnik potrafi sam, to zrobić i ma środki piorące), odpowiednie rodzaje obuwia (na plażę, na wycieczkę, do biegania po lesie, pod prysznic, na deszcz-kalosze, do chodzenia po domku-miękkie dla czystości i higieny), przybory do mycia i szycia, kurtka i okrycie przeciwdeszczowe. Wskazane: latarka, kompas lub busola, notes, długopis, ołówek, śpiwór (osoby śpiące w namiotach), instrumenty perkusyjne wykonane przez siebie, śpiewniki, elementy do wykorzystania w strojach pirackich, wodniackich i marynarskich (bez broni)...

4. Planowane jest plażowanie i kąpiel morska pod opieką ratownika, a zatem należy zabrać ubiory do plażowania i kąpieli oraz nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem). Konieczne są olejki z filtrami przeciwsłonecznymi, a także wskazany spray na komary i kleszcze.

5. Na podróż proszę nie dawać słodkich bułek i kanapek z wędliną, woda mineralna do picia, a nie napoje słodkie. W przypadku upału picie jest najważniejsze. Proszę przy wyjeździe powiadomić osobę odpowiedzialną za transport o ewentualnych problemach komunikacyjnych uczestnika oraz zażyć przed podróżą i zabezpieczyć w uczestnika w stosowne preparaty medyczne (typu: aviomarin lub lokomotv) i woreczki nylonowe.   

 Adres obozu:

Stanica Obozowa

Hufca ZHP Szczekocińsko-Włoszczowskiego

ul. Sportowa 3F

72 – 415 Międzywodzie