„Światło jest w Tobie” czyli przekazanie BŚP i Wigilia Hufcowa we Włoszczowie

 

W dniach 14 – 16 grudnia 2017 roku 57-osobowa delegacja Hufca ZHP Szczekocińsko-Włoszczowskiego przebywała w Wiedniu, gdzie uczestniczyła w spotkaniu ekumenicznym. W trakcie tego spotkania skautów z całego świata, austriaccy skauci przekazali zebranym ogień Betlejemskiego Światła Pokoju przywieziony przez nich z Betlejem z Groty Narodzenia Pańskiego. Nasza delegacja, jako oficjalna delegacja Związku Harcerstwa Polskiego też odebrała tam ogień. Ogień odbierała druhna Antonina Pytlewska z 10 Drużyny Harcerskiej przy ZPO nr 1 we Włoszczowie.

             

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 17 grudnia 2017 roku w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie przywieziony z Wiednia Betlejemski Ogień harcerze przekazali na ręce celebrującego mszę księdza, a następnie reprezentacje gromad zuchowych i drużyn harcerskich z naszego Hufca oraz prowadzonych przez nas świetlic podwórkowych pobrały go celem zabrania go do swoich środowisk. Zuchy i harcerze uczestniczyli czynnie we Mszy Świętej m. in. wykonując czytania mszalne i odczytując modlitwę wiernych. Na zakończenie Mszy Św. odśpiewana została „Modlitwa Harcerska”.

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po Mszy Św. na placu przed kościołem zawiązany został krąg harcerski wspólnie z uczestnikami Mszy Św. i odśpiewana pieśń „Bratnie słowo…” oraz puszczona w krąg iskierka przyjaźni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie delegacje gromad zuchowych, drużyn harcerskich i świetlic podwórkowych z zaproszonymi gośćmi udały się do sali w Internacie ZSP nr 3 we Włoszczowie celem uczestnictwa Harcerskiej Wigilii Hufcowej. Wszystkich przy wigilijnym stole przywitał Komendant Hufca hm. Cezary Huć. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: 91-letni nestor włoszczowskiego harcerstwa hm. Mieczysław  Guździoł, ks. Dziekan Zygmunt Pawlik, wicestarosta włoszczowski Zbigniew Krzysiek oraz wójtowie gmin Secemin i Żytno, przedstawiciele Gminy Włoszczowa, przedstawiciele służb mundurowych – policji i straży pożarnej, a także inni przyjaciele Hufca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Dziekan poświęcił i pobłogosławił, specjalnie na ten dzień upieczony chleb z symbolem lilijki harcerskiej, który został podzielony na części i przekazany do dzielenia się jak opłatkiem na stoły. Następnie zuchy, harcerze i członkowie świetlic podwórkowych przekazali lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju zaproszonym gościom celem przekazania Światła w swoich środowiskach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuchnia zaserwowała pierogi i barszczyk, a delegacje środowisk Hufca upieczone przez siebie ciasta. W miłej, serdecznej i wesołej atmosferze przebiegła konsumpcja oraz rozmowy towarzyskie.

Szczęśliwi i radośni uczestnicy spotkania żegnając się obiecywali sobie więcej takich spotkań w gronie przyjaciół oraz obowiązkowy udział w spotkaniu za rok.

 

Relacja TV Włoszczowa pod adresem: https://youtu.be/JsPBqkkAMoY

 
Zdjęcia pochodzą z własnych zasobów oraz ze skadrowanych zrzutów ekranu z relacji video TV Włoszczowa.